דיאטה

כי דיאטה חכמה, היא דיאטה לחיים

עמוד הבית | מצא דיאטנית | פורום | מוצרי הרזיה | סוגי דיאטה | מחשבוני דיאטה | תפריטי דיאטה | צור קשר

דיאטת לחם

דיאטה זו, המשתייכת בעיני רבים לקבוצת דיאטות כאסח, נשמעת מפתה במיוחד... רובנו אוהבים במיוחד לחם, והרי אחת המגבלות המלוות כל תוכנית הרזיה, היא כמות הלחם. דיאטת לחם הינה דיאטה עשירה (יחסית) בפחמימות, היא בנויה לרוב לאורך זמן שאינו ממושך (דיאטה מהירה), והיא נמצאת לרוב מועדפת בעיני אלה שנחלו אכזבה מדיאטות כאסח שונות הדלות בפחמימות. הרעיון העומד בבסיס הדיאטה הוא שצריכת פחמימות מסייעת להגברת יצירת הסרטונין ולהרגשה טובה יותר, וכן מונעת הרגשת חולשה ועייפות, המלוות דיאטות דלות בפחמימות, כדוגמת דיאטת חלבונים או דיאטות כאסח אחרות.

תפריט דיאטת לחם:

  1. 12 פרוסות לחם קל ביום לנשים, 16 פרוסות לחם קל ביום לגברים.
  2. על פרוסות הלחם ניתן למרוח רטבים דלי קלוריות (חרדל, מיו-קל) ולהוסיף מעת לעת גם פרוסת פסטרמה דלת שומן או גבינה צהובה דלה במיוחד.
  3. ניתן לאכול ירקות ללא הגבלה (עגבניות, מלפפונים, חסה, פלפל ירוק, גזר וכד'). את הארוחות יש לפרוס לאורך כל היום - ארוחה מדי 3-4 שעות.
  4. דיאטת לחם מגיעה לרוב לסיכום קלורי הנאמד ב 800 עד 1200 קלוריות, שהינה כמות קלוריות נמוכה יחסית. כמות קלוריות זו עשויה לסייע לרזות או להפחית במשקל, אף שנראה כי חסרונותיה של הדיאטה עלולים למנוע שמירה על תוצאות הרזיה לאורך זמן, ואף לגרום לתופעות לוואי ולסיכונים בריאותיים.

חסרונה המרכזי של הדיאטה הינו כמובן בחוסר הגיוון ובהעדר איזון המרכיבים התזונתיים. אמנם, כמות הפחמימות בדיאטה אינה נמוכה, אך חלבונים ושומנים, כמעט אינם כלולים בה. הדבר עלול לגרום בין היתר לאובדן מסת שריר, וכמובן, לקושי בהתמדה.דיאטות מוצלחות (גם אם אינן דיאטות מהירות), משלבות מתכוני דיאטה נוספים שאינם מבוססים רק על לחם.

לחם הינו מזון מועדף ובסיסי, אך התבססות על מרכיב זה כמרכיב כמעט בלעדי, מביאה לרוב לכמיהה למזונות אחרים, ובסופו של דבר, לשבירת משטר הדיאטה. על כן נראה, כי יתכן שהדיאטה תאפשר השגת תוצאות לזמן קצר, אך ההתמדה בה עשויה להתברר כקשה ובעייתית מהיבטים שונים, גם לאלו האוהבים במיוחד לחם.

צוות אתר Smart Diet מורכב מ 28 דיאטניות הפרושות לנוחיותכם ברחבי הארץ.